ADRA ŠPAJZA – ZBIERKA SUCHÝCH POTRAVÍN

ZBIERKA SUCHÝCH POTRAVÍN PRE ĽUDÍ V NÚDZI

Zapoj sa teraz do zbierky suchých potravín pre ľudí, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy a začínajú nový život v bezpečí na Slovensku. Pomôž nášmu Adráčikovi naplniť ADRA špajzu potravinami pre ľudí v núdzi.

PRE KOHO JE POMOC URČENÁ?

Ide o ľudí ktorí utiekli pred vojnou a prenasledovaním. Získali medzinárodnú ochranu a teraz sú súčasťou nášho programu integrácie STEP 3. Povinne navštevujú kurzy slovenského jazyka, objavujú našu kultúru, vytvárajú si nové priateľstvá. Pomáhame im nájsť si školu, prácu, bývanie, lekárov, vybaviť úradné veci. Okrem právnej a psycho-sociálnej pomoci teraz potrebujú aj tvoju pomoc.

AKO MÔŽEŠ POMÔCŤ?

ADRA Slovensko vyhlasuje zbierku suchých potravín pre týchto ľudí pod názvom ADRA špajza. Vyzbierané potraviny pomôžu ľuďom v núdzi prekonať ťažšie obdobie. Asi si dokážeš predstaviť, že začiatky v cudzej krajine nie sú ľahké. Prosíme, ak môžeš, prines nám alebo pošli iba potraviny:

– neotvorené

– v záruke

– trvanlivé

Napríklad: cestoviny, múku, ryžu, cukor, strukoviny, obilniny, čaje, konzervovanú/kondenzovanú zeleninu/ovocie (hrášok, kukuricu, fazuľu a pod.). Vyzbierané potraviny z ADRA špajze odovzdáme tým, ktorí to najviac potrebujú. Do zbierky môžeš zapojiť aj svoje okolie či ľudí vo vašej firme. Ďakujeme, že pomáhate s nami.

ADRA Slovensko – ADRA špajza

Sabinovská 8, 821 02 Bratislava, Ružinov

Osobne v pondelok až štvrtok v čase od 9,00 do 16,00 hod., kontakt: Emília Trepáčová, 0905 579 100

Zbierka potrvá do 8. 8. 2018

PRISPEJ TERAZ ONLINE – ADRA ŠPAJZU NAPLNÍME ZA TEBA

Do zbierky sa môžeš zapojiť aj tak, že nám teraz jednoducho pošleš ľubovoľnú sumu cez online darcovský portál a my zakúpime potrebné potraviny za teba, vo veľkosklade za výhodné ceny.

>>Chcem prispieť<<